راه اندازی سامانه جدید پیام‌رسان​ دانشگاه تهران

۲۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۴ کد : ۲۴۳۶۱ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۶۳۸

دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی دانشگاه تهران، بیان کرد: «به منظور صیانت از اطلاعات تماس کاربران دانشگاه و تضمین به روز ماندن این اطلاعات، واحدهای ستادی و صف دانشگاه در صورت داشتن مجوزهای لازم، امکان ارسال ایمیل و پیامک‌های سازمانی به گروه‌های مختلف دانشگاه شامل کارکنان، اعضای هیات‌علمی، افراد هویت موقت و دانشجویان از طریق سامانه پیام‌رسان دانشگاه تهران را دارند. در این راستا و به منظور ارتقا کیفی و امکانات این بستر اطلاع رسانی، سامانه جدید پیام‌رسان دانشگاه توسط مرکز فناوری‌های دیجیتالی دانشگاه تهران راه اندازی و در سطح دانشگاه مستقر گردید.‌

با توجه به تکنولوژی قدیمی سامانه قبلی پیام‌رسان و عدم امکان توسعه آن، مهاجرت به سامانه جدید از سال ۱۳۹۸ در دستور کار مرکز قرار گرفت. در این راستا، تحلیل، توسعه، تضمین کیفیت و استقرار سامانه جدید برنامه‌ریزی گردید و به صورت مستمر در فازها و واحدهای مختلف مانند انتشار تغییرات، احراز هویت مرکزی و راه اندازی وب‌سرویس‌های سامانه‌های اطلاعاتی پیگیری و عملیاتی گردید. علیرغم چالش‌های منابع انسانی، مالی و مقاومت فرهنگی کاربران در مهاجرت، این سامانه در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید. مدیریت و انتقال کاربران و شارژهای پیامکی از اهم چالش‌های فنی مهاجرتی بودند.

اطلاعات این سامانه به صورت مستقیم از سامانه آموزش گلستان (اطلاعات مربوط به دانشجویان)، سامانه پرسنلی (اطلاعات مربوط به کارکنان و اعضای هیئت علمی) و سامانه هویت موقت دریافت می‌شود و به صورت لحظه‌ای بروز رسانی می‌گردد.

همچنین، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی از تلاش‌های همه همکاران درگیر در این پروژه: خانم مهندس کتابچی (راهبر فنی سامانه)، خانم مهندس وفایی (مسئول تیم استقرار) و خانم مهندس شهسواری (کارشناس پشتیبان سامانه)، تقدیر و تشکر نمودند».


برخی ویژگی‌های مهم این سامانه نسبت به سامانه قبلی پیام‌رسان عبارتند از:

  • ارسال هوشمند، متناظر و زمان دار
  • ارسال به مخاطبین خاص غیر دانشگاهی
  • ارسال مستندات ضمیمه ایمیل
  • محیط جامع ویراستاری متن ایمیل
  • گزارش‌های جامع و متنوع از ارسال‌ها
  • مدیریت شارژهای پیامک
  • امکان ایجاد بارگزاری فایل‌های ضمیمه شده
  • امکان ایجاد لینک در متون ارسالی

مستندات مرتبط با سامانه از لینک‌های زیر قابل دسترس است:

 

کلید واژه ها: سامانه پیام رسان دانشگاه تهران


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.