برگزاری جلسه اعطای جوایز چالش نوآوری «طراحی راهکاری نوآورانه برای تحویل غذای رزرو شده توسط سامانه تغذیه در رستوران‌های دانشگاه»

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۵ کد : ۹۱۲۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۷۵۵
با اعطای جوایز چالش نوآوری «طراحی راهکاری نوآورانه برای تحویل غذای رزرو شده توسط سامانه تغذیه در رستوران‌های دانشگاه»، گامی دیگر در مسیر طرح «تحول به توان دانشجو» برداشته شد. در نشستی که در تاریخ ۹۸/۰۴/۱۱ در محل دانشکده برق و کامپیوتر و با حضور رؤسا و معاونان دانشکده برق و کامپیوتر و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی برگزار گردید.

از طرح‌های برگزیده این چالش تقدیر به عمل آمد. در این جلسه، ابتدا آقای دکتر محمودرضا هاشمی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی گزارشی از روند برگزاری این چالش نوآورانه ارائه دادند. ایشان خاطر نشان کردند که با توجه به راهبرد دانشگاه در مسیر حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین از یک‌سو و گنجینه دانش و استعدادهای موجود در دانشگاه تهران، مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه طی سال‌های اخیر در چارچوب طرح «تحول به توان دانشجو»، دستاوردهای ارزشمندی داشته و بسیاری از خدمات نوآورانه فناوری اطلاعات دانشگاه، با بهره‌گیری از توان دانشجویان توانمند دانشگاه ارائه شده است. دکتر هاشمی در ادامه صحبت‌های خود بیان کردند که طرح چالش‌های نوآورانه، گام دوم از طرح تحول به توان دانشجو بوده است. این چالش نوآوری که خود یک نوآوری محسوب می‌شود، با استقبال بسیار خوب دانشجویان از رشته‌های مختلف و دانشگاه‌های مختلف مواجه شد که بسیار فراتر از انتظارات ما بود. البته به‌دلیل عدم وجود تجربه‌های مشابه در دانشگاه، با برخی مشکلات در مسیر اجرا مواجه شدیم اما در نهایت، به نتایج بسیار ارزشمندی دست پیدا کردیم.

در ادامه، آقای دکتر مجید نیلی احمدآبادی، رئیس دانشکده برق و کامپیوتر ضمن تشکر از مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی به‌دلیل پیش‌گام بودن در اجرای این طرح‌های نوآورانه، بیان کردند که دانشکده برق و کامپیوتر حامی جدی این حرکت‌های نوآورانه است. ایشان در ادامه خاطر نشان کردند که طرح‌های برگزیده این چالش می‌توانند در چارچوب حمایت‌های مرکز نوآوری دانشکده، اقدام به توسعه ایده‌های خود کرده و با توجه به تأیید طرح‌های ایشان توسط مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی، محصولات خود را به دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌ها عرضه کنند. این دانشجویان هم‌چنین می‌توانند از مزایای حضور در دوره‌های آموزشی مرکز نوآوری (کلیک) بهره‌برده و کسب و کارهایی مطمئن را ایجاد نمایند.

در پایان این جلسه، جوایز برگزیدگان چالش جوایز خود را از رؤسای دانشکده برق و کامپیوتر و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دریافت کردند. بدین‌ترتیب جایزه ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی به تیم آقایان صادقی بیدشکی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه تهران)، علی رنجبر (دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تهران) و امیر آجرلو (دانشجوی دکتری مهندسی برق دانشگاه تهران) و جایزه ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریالی به تیم آقایان رضا کرمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف)، محمد نیک صفت (دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت) و خانم مریم طاهری گلپایگانی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیر کبیر) تقدیم گردید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.