چهارمین دوره نشست‌های تعالی سریع برای بهبود فرآیندهای دانشگاه تهران

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۵ کد : ۶۷۶۰ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۷۸۹
در راستای بهبود فرایندهای دانشگاه تهران، با بررسی دو فرایند مرتبط با دفاع، در روز دوشنبه و سه شنبه مورخ ۲۳ و ۲۴ آبان ماه به میزبانی تالار نگارخانه تهران برگزار گردید.

پس از برگزاری موفق سه دوره از نشست‌های تعالی سریع برای بهبود فرآیندهای دانشگاه تهران در قالب طرح پیشران، مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه چهارمین دوره این نشست‌ها را به منظور تبیین تفاوت‌ها، بهبود و سامانه سپاری فرایندهای "تصویب پروپوزال ارشد و دکترا" و "دفاع پایان نامه ارشد و رساله دکترا" برگزار نمود. این نشست با حضور معاون و مدیر کل آموزشی، رئیس و معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری اطلاعات، و جمع متنوعی از معاونین، مدیران و رؤسای اداره آموزش پردیس‌های هنرهای زیبا، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم، فنی و دانشکده‌های مدیریت، اقتصاد، فیزیک، الهیات، برق و کامپیوتر، نقشه برداری، دامپزشکی، علوم اجتماعی در تالار نگارخانه تهران، واقع در پردیس هنرهای زیبا همراه بود.
در روز اول نشست ابتدا مقدمه‌ای از نحوه برگزاری نشست و تجربیات قبلی بیان گردید و پس از آن به بررسی وضع موجود این دو فرایند، به منظور استخراج تفاوت‌های دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه تهران، پرداخته شد و در پایان روز هم با حضور مدیران گزارشی از فرآیندها ارائه و وضع موجود از نگاه ایشان بررسی شد.
روز دوم با بیان مشکلات این دو فرایند آغاز گردید و سپس فارغ از همه محدودیت‌ها سعی شد فرایند ایده آل ترسیم شود. در پایان روز دوم با حضور مدیران دغدغه‌های آن‌ها بر فرایند ایده آل لحاظ شده و فرایند مطلوب ترسیم شد.
با توجه به اینکه در این نشست به بهبود همزمان دو فرایند پرداخته شد، با هماهنگی حاضرین در این نشست مقرر شد که زمانی دیگر برای نهایی شدن لیست ایده‌ها و اقدامات بهبود قرار داده شود. که جلسه اول آن، روز دوشنبه مورخ ۲۸ آبان برگزار گردید و جلسه بعد، روز دوشنبه مورخ ۵ آذرماه برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است یکی از تجربیات جالب این نشست حضور همه ذی‌نفعان اصلی این فرایند از مدیران، اساتید، کارمندان و دانشجویان بود که در صورت ادامه یافتن، نویدبخش همبستگی و تعالی روزافزون یکی از مهم‌ترین فرایندهای دانشگاه خواهد بود.

کلید واژه ها: نشست تعالی سریع


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.