راه اندازی بستری جهت ایجاد وبسایت اختصاصی برای آزمایشگاه تحقیقاتی توسط اعضای هیات علمی دانشگاه تهران

۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۶ کد : ۱۸۶۰۹ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۲۵۶

دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی دانشگاه تهران، بیان کرد: امروزه دیگر دنیای دیجیتالی شامل بخش مهمی از زندگی همه شده است و کمتر فردی را می‌شناسیم که بتواند این بخش از زندگی خود را حذف کند. در این راستا، امکان ایجاد وب سایت اختصاصی برای آزمایشگاه اعضای محترم هیأت علمی، به منظور معرفی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی ایشان، ضروری است. لذا پس از بررسی‌های انجام شده بر روی قالب آزمایشگاه‌های نمونه در وب سایت‌های داخلی و خارجی، در نهایت توسط مرکز فناوری‌های دیجیتالی و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، قالبی استاندارد برای این منظور طراحی و ایجاد شد که نیاز اساتید دانشگاه را برطرف نماید. از جمله ویژگی‌های بستر پیشنهادی می‌توان به یکپارچگی و استاندارد سازی صفحات آزمایشگاه‌های پژوهشی، رعایت ملاحظات امنیتی، راحتی کاربر در استفاده از آن و عدم نیاز به دانش فنی خاص اشاره کرد. همچنین ایشان بیان کرد که فراهم آوردن این بستر نتایجی چون یکسان سازی سایت این آزمایشگاه‌ها، ترغیب اعضای هیأت علمی به ارائه دستاوردهای خود و دانشجویان ایشان و عرضه آنها در سطح وب سایت‌های استاندارد و کاربر پسند را به همراه خواهد داشت.
برای استفاده از بستر مذکور، لازم است عضو محترم هیأت علمی پس از مراجعه به پیشخوان دانشگاه تهران، فرم درخواست میزبانی را تکمیل و ارسال نمایند و در بخش سیستم عامل مورد نیاز این فرم UCMS آزمایشگاه را انتخاب نمایند. سپس فضای ایجاد شده پنل مدیریت محتوای دانشگاهی به همراه راهنمای تصویری چگونگی کار با پنل برای ایشان ارسال خواهد شد و می‌توانند وب سایت خود را در این محیط راه اندازی کنند.
به عنوان معاون سامانه‌های اطلاعاتی، از خانم مهندس ندا مقدم که مسئولیت مدیریت این پروژه را بر عهده داشته‌اند، بابت نقشی که در پیشبرد و به ثمر رساندن این سامانه داشتند تشکر می‌کنم.‌‌


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.