‌راه اندازی سایت شاخص‌های عملکردی دانشگاه تهران

۱۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۷ کد : ۱۸۰۶۲ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۲۹۶

دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتال دانشگاه تهران، بیان کرد: سایت شاخص‌های عملکردی دانشگاه در مرکز فناوری‌های دیجیتالی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

در راستای رصد یکپارچه مدیران دانشگاه تهران، سایت شاخص‌های عملکردی دانشگاه به همت واحد هوش سازمانی مرکز فناوری اطلاعات به آدرس https://kpi.ut.ac.ir راه اندازی گردید. شناسایی شاخص‌ها و پیاده سازی آنها از سال ۱۳۹۸ آغاز گردید و در حال حاضر بر اساس داده‌های جاری و بروز آماده بهره برداری می‌باشد.

در این سایت که شامل بخش‌های برنامه‌ریزی، آموزشی، پژوهشی، اداری مالی، دانشجویی، معاونت بین‌الملل و فناوری‌های دیجیتالی می‌باشد امکان مشاهده بالغ بر ۷۰ شاخص عملکردی دانشگاه وجود دارد.

اهم این شاخص‌ها عبارتند از: تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل، فارغ‌التحصیلان، آمار دانشجویان ورودی به تفکیک مقطع تحصیلی، نسبت دانشجویان به اساتید، آمار دانشجویان ورودی غیر ایرانی به تفکیک مقطع تحصیلی، تعداد دانشجویان در خوابگاه به تفکیک مقطع تحصیلی، نسبت دانشجویان به ظرفیت خوابگاه‌ها، نسبت غذای رزرو شده به صرف شده به تفکیک سال‌ها، تعداد هیأت علمی و کارکنان شاغل، روند مرتبه علمی هیأت علمی، متوسط حقوق و مزایای کارمندان و هیأت علمی، سرانه مقاله نشریات بر اساس ایندکس، مقالات ایندکس شده در نشریات، تعداد طرح‌های بنیادی برحسب سال، پهنای باند مصرفی اینترنت و اینترانت (مگابیت) به تفکیک مراکز‌، شاخص‌های برنامه دوم و سوم دانشگاه.

در حال حاضر این سایت در داخل شبکه دانشگاه تهران و در دسترس هیأت رئیسه دانشگاه تهران جهت مدیریت روان و بهنگام می‌باشد.

به عنوان معاون سامانه‌های اطلاعاتی، از خانم مهندس کتابچی که مسئولیت اصلی پروژه را بر عهده داشتند تشکر می‌کنم.

کلید واژه ها: شاخص‌های عملکردی دانشگاه تهران


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.