سومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور در خرداد ۱۳۹۴‌

دریافت لوح دستاورد برگزیده با عنوان «طراحی و راه‌اندازی میز خدمات فاوا دانشگاه تهران»

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۸ کد : ۵۸۱۶
تعداد بازدید:۹۵۸

سومین همایش ملّی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور با حضور و سخنرانی دکتر برات قنبری، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و دکتر علی معینی، دبیر شورای راهبری فناوری اطلاعات وزارت علوم در ۲۰ خردادماه ۱۳۹۴، در تالار ایوان شمس برگزار شد.

از میان ۱۳۸ دستاوردهای ارسالی به دبیرخانه همایش، ۱۴ دستاورد مراکز علمی و دو دستاورد دانشجویی به عنوان دستاوردهای برگزیده انتخاب و تقدیر شد.

با توجه به ایجاد و توسعه سامانه‌های گوناگون و همچنین استفاده فراوان کاربران دانشگاه تهران از خدمات و سامانه‌های فضای مجازی دانشگاه، مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه در راستای افزایش کیفیت خدمات و پاسخگویی شفاف به کاربران، اقدام به راه‌اندازی واحد میز خدمات ( Service Desk ) متشکل از دو بخش: سامانه پشتیبانی خدمات فناوری اطلاعات دانشگاه و مرکز تماس نموده است. پاسخگویی به تماس‌های کاربران خدمات فناوری اطلاعات دانشگاه متشکل از چهار گروه: اعضای هیات علمی – دانشجویان –کارمندان و دانش‌آموختگان و همچنین قابلیت ثبت همزمان درخواست مطرح شده, در سامانه پشتیبانی با امکان ردگیری درخواست و اطلاع از نتایج بررسی آن از خدمات مهم این واحد می‌باشد. باراه اندازی این واحد کاربران خدمات فناوری اطلاعات دانشگاه می‌توانند مشکلات احتمالی خود در استفاده از سامانه‌ها و خدمات فناوری اطلاعات را از طریق سامانه پشتیبانی خدمات فناوری اطلاعات ثبت نمایند و با دریافت کد رهگیری از مراحل انجام درخواست خودآگاه شوند.

مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران از بهار ۱۳۹۱ ایجاد واحد میز خدمات و استقرار سامانه پشتیبانی خدمات فناوری اطلاعات و مرکز تماس را در دستور کار خود قرار داده است. هم‌اکنون میز خدمات, پشتیبانی از تمامی خدمات زیرساختی و برنامه‌های کاربردی مرکز را تحت پوشش خود قرار داده است.

----------------قابلیت‌ها و کارکردها----------------

- اتصال به سامانه احراز هویت مرکزی دانشگاه

- امکان دریافت و ثبت اتوماتیک درخواست از طریق ارسال رایانامه ( Email )

- امکان پیگیری درخواست ثبت‌شده از طریق رایانامه ( Email )

- استفاده از فناوری VOIP در مرکز تماس

- استفاده از استاندارد ITIL در طراحی فرایندهای سامانه


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.