به پایان عمر Windows ۷ نزدیک‌تر می‌شویم

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۵ کد : ۸۸۰۸ اخبار حوزه امنیت فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۵۵۴
بر طبق اعلام مایکروسافت این شرکت پشتیبانی از سیستم عامل Windows ۷ را کمتر از شش ماه دیگر پایان خواهد داد و از ۲۵ دی به بعد، هیچ اصلاحیه امنیتی و پشتیبانی فنی برای این محصول ارائه نخواهد شد.
به پایان عمر Windows ۷ نزدیک‌تر می‌شویم

بدین ترتیب Windows 7 پس از حدود ۱۰ سال بازنشسته خواهد شد. البته مایکروسافت حاضر است بعد از پایان تاریخ مذکور به مدت سه سال خدمات پشتیبانی پولی برای نگارش‌های Pro و Enterprise این نسخه از Windows ارائه دهد. ولی برای اینکه حتی مؤسسات بزرگ هم به فکر استفاده از این روش نباشند و ترجیح دهند که سیستم عامل قدیمی خود را ارتقا دهند، این شرکت قیمت‌های قابل توجهی را برای این خدمات در نظر گرفته است. بطور مثال، برای دریافت خدمات پشتیبانی ویژه به ۵ هزار کامپیوتر با سیستم عامل Windows 7 Pro باید یک میلیون دلار به مایکروسافت پرداخت کرد.
Windows 7 یکی از موفق‌ترین و صدالبته از پرطرفدارترین سیستم‌های عامل مایکروسافت بوده است. به‌نحوی که همچنان بیش از ۳۸ درصد از بازار سیستم‌های عامل را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه بسیاری از بخش‌ها و قابلیت‌های Windows در نسخه‌های مختلف آن یکسان هستند، با کشف یک نقطه ضعف در یکی از نسخه‌های این سیستم عامل، این احتمال وجود دارد که نسخه‌های دیگر نیز نسبت به آن نقطه ضعف آسیب‌پذیر باشند. از بهمن ماه سال جاری، یک چنین نقاط ضعف مشترک در Windows، در نسخه‌های جدید توسط اصلاحیه‌های امنیتی ماهانه مایکروسافت ترمیم خواهند شد ولی اصلاحیه‌ای برای Windows 7 ارائه نخواهد گردید.
نفوذ گران می‌توانند با مهندسی معکوس بر روی اصلاحیه‌های مایکروسافت، متوجه شوند که نقطه ضعف در چه بخش از سیستم عامل Windows است و به چه نحوی اصلاح و ترمیم شده است. با داشتن این اطلاعات، مهاجمان قادر خواهند بود که نقطه ضعف را در Windows 7 هم شناسایی کرده و راه سوءاستفاده از آن را به دست آورند. باید توجه داشت که علاوه بر قطع عرضه اصلاحیه‌های امنیتی مایکروسافت برای این نسخه از Windows، بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری دیگر هم به تدریج پشتیبانی از Windows 7 را متوقف خواهند کرد.

منبع خبر:شبکه گستر


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.