‌توقف پشتیبانی از ویندوز ۱۰ و معرفی ویندوز ۱۱‌

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۸۰۷۶ اخبار حوزه امنیت و فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۸۶۸
سایت https://www.technewsworld.com/ در ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه مایکروسافت در آخر هفته منتهی به ۲۳ خرداد بی سر و صدا سندی را در وب سایت خود ویرایش کرد تا مشخص کند قصد دارد پشتیبانی از ویندوز ۱۰ هوم و پرو را در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ پایان دهد.

این افشاگری درست قبل از رویداد مایکروسافت "What's Next Windows" برای ۲۴ ژوئن برنامه‌ریزی شده است. با توجه به انتشار ویندوز ۱۰ در ابتدا در سال ۲۰۱۵ و پشتیبانی ۱۰ ساله توقف در ۲۰۲۵ دور از انتظار نیست. همه گیری ویروس کرونا باعث شده احتمالاً نسخه جدید ویندوز تمرکز بیشتری بر روی رایانه‌های شخصی داشته باشد. مایکل چری ، تحلیلگر ویندوز در Directions on Microsoftمی گوید : "با توجه به اینکه افراد بیشتری از راه دور کار می‌کنند و احتمالاً در آینده نیز به کار خود ادامه خواهند داد، امکان استفاده از رایانه‌های شخصی با توانایی‌های مناسب‌تر این وضعیت بیشتر خواهد شد." زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که مایکروسافت قصد دارد نامی به جز ویندوز برای سیستم عامل جدید خود انتخاب کند. اما جیم مک گرگور ، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی Tirias Researchاعتقاد دارد با توجه به برند بودن نام ویندوز بعید است این کار صورت گیرد.

مایکروسافت در سایت خود به معرفی ویندوز ۱۱ با مشخصات کلی زیر نموده است:

معرفی ویندوز ۱۱

یک تجربه جدید ویندوز، شما را به افراد و چیزهایی که دوست دارید نزدیک می‌کند.

1625300732-picture1.png

کسب دیدگاهی تازه

ویندوز ۱۱ فضای آرام و خلاقانه ای را فراهم می‌کند که در آن می‌توانید احساسات خود را از طریق یک تجربه تازه دنبال کنید. از یک منوی شروع نو گرفته تا روش‌های جدید ارتباط با افراد، اخبار، بازی‌ها و محتوای مورد علاقه خود - ویندوز ۱۱ مکانی برای تفکر، بیان و ایجاد به شیوه طبیعی است.

بهره وری خود را به حداکثر برسانید

با استفاده از ابزارهایی مانند طرح‌های Snap ، دسک تاپ ها و یک تجربه جدید و جدید ترکیب سازی بصری، به راحتی به همه برنامه‌های مورد نیاز و چندکاره خود دسترسی پیدا کنید.

راه‌های جدید برای اتصال

با Microsoft Teams بلافاصله از طریق دسک تاپ خود با افرادی که به آنها علاقه دارید ارتباط برقرار کنید. به صورت رایگان تماس بگیرید یا گپ بزنید - مهم نیست که در چه دستگاهی هستند.

محتوای شما، توسط شما تنظیم شده است

با استفاده از Microsoft Edge و بسیاری از ابزارک هایی که می‌توانید انتخاب کنید، می‌توانید به سرعت در جریان اخبار، اطلاعات و سرگرمی‌هایی باشید که بیشترین اهمیت را برای شما دارند به راحتی مب توانید برنامه‌های مورد نیاز و نمایش‌هایی را که دوست دارید در فروشگاه جدید مایکروسافت تماشا کنید.

زمان بازی، هر زمان

ویندوز ۱۱ با قابلیت‌های گرافیکی که با واقعیت رقابت می‌کند ، بازی را به سطح کاملاً جدیدی ارائه می‌کند. بازی مورد علاقه خود را با Xbox GamePass بیابید و امکان دسترسی به بیش از ۱۰۰ بازی با کیفیت بالا برای شما فراهم می‌شود. (عضویت جداگانه فروخته می‌شود)

یک کامپیوتر برای هر یک از ما

ویندوز جدید از طریق شرکای ما که جدیدترین نوآوری‌ها را در حوزه ارتباط، قلم و صدا برای شما به ارمغان می‌آورند، در گسترده‌ترین مجموعه در دسترس قرار داده است بدین ترتیب یافتن بهترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه برای شما آسان است.

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.