‌راه اندازی مدل دووجهی در سامانه آموزش دانشگاه تهران

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۲ کد : ۱۵۸۸۲ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۲۳۵

دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتال دانشگاه تهران، بیان کرد: بر اساس برنامه راهبردی سوم دانشگاه و با هدف حرکت به سوی دانشگاه ایده پرداز و کارآفرین و پیوند زمینه های مختلف علوم و فناوری و رشد فعالیتهای پژوهشی بین رشته ای، فرآیند تحصیل دووجهی در دانشگاه به تصویب رسید تا دانشجویان کارشناسی دانشگاه تهران بتوانند علاوه برتحصیل در رشته اصلی، بسته دروس معین از بسته آموزشی فرعی را نیز فراگیرند که باعث افزایش قابلیتهای دانش آموختگان، هدفمند سازی آموزش، گسترش بازار کار داخلی و خارجی و افزایش امکان پژوهش و نوآوری بین رشته ای خواهد شد.

در مدل دووجهی که برای اولین بار در دانشگاه های کشور پیاده و اجرا میشود، دانشجویان کارشناسی ورودی سال ۹۸ و بعد از آن می توانند یکی از دوره های ارائه شده دووجهی در دانشگاه را از طریق سامانه جامع آموزش انتخاب نموده و در دو رشته اصلی خود و فرعی انتخابی ادامه تحصیل دهند.

این فرآیند بعد از نشستهای متعدد فیمابین معاونت آموزش دانشگاه و مرکز فناوریهای دیجیتال، از آغاز نیمسال دوم ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در سامانه جامع آموزش پیاده سازی و اجرا شده و دانشجویان با موفقیت اقدام به ثبت نام نموده اند.
مدیریت پروژه‌ی استقرار، تحلیل و ارائه ی راه حل در خصوص مشکلات فنی سامانه، پشتیبانی سامانه در حین استقرار از خدمات همکاران ما در مرکز بود که بی شک بدون همکاری ایشان، این پروژه با کیفیت مطلوب به پایان نمی‌رسید. به عنوان معاون سامانه‌های اطلاعاتی، از سرکار خانم ها خداپرست، صالحی و جیلانی بابت نقشی که در پیشبرد و به ثمر نشستن این سامانه داشتند تشکر می‌کنم.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.