‌برگزاری کارگاه‌های آموزشی هوش سازمانی ویژه مدیران دانشگاه

۱۸ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۱۳۳۷۱ اخبار فناوری اطلاعات
تعداد بازدید:۳۵۱
تحول دیجیتال، سازمان‌ها را به سمت مدل تصمیم‌گیری داده محور هدایت می‌کند و بر سنجش پذیر کردن تصمیمات و برآورد پذیر کردن اقدامات مبتنی بر این تصمیمات با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده از فرآیندها، افراد و سیستم‌ها تاکید دارد.

سامانه هوش سازمانی دانشگاه تهران، که بیش از ۱۰ سال از راه اندازی آن می‌گذرد و نزدیک به ۵۰ سامانه دانشگاه تهران را پوشش می‌دهد، ابزاری مناسب برای تصمیم‌گیری داده محور است که در اختیار مدیران دانشگاه می‌باشد.
در این راستا و به منظور آشنایی مدیران دانشگاه تهران با سامانه هوش سازمانی و امکان تصمیم سازی بهتر در حوزه‌های مختلف دانشگاه، کارگاه‌های هوش سازمانی در سه حوزه آموزشی, پژوهشی و اداری مالی برگزار گردید.
در این کارگاه‌های ۳ ساعته که در روزهای ۲۹ مهر ماه، ۵ و ۷ آبان ماه توسط مرکز فناوری اطلاعات و با همکاری مرکز آموزش‌های ضمن خدمت‌ برگزار شد، ۴۰ نفر از معاونین، مدیران کل و رؤسای پردیس و دانشکده‌ها حضور داشتند. سر فصل‌های ارائه شده در کارگاه‌های مذکور شامل موارد زیر می‌باشد:

* آشنایی با هوش کسب و کار و معرفی سامانه هوش سازمانی دانشگاه تهران (ارائه توسط آقای دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران)

* آشنایی با مباحث داشبوردهای مدیریتی، پالایش داده، what-if، شاخص‌های کلیدی عملکردی، گزارش‌های دوره‌ای و نحوه کار با سامانه هوش سازمانی دانشگاه تهران (ارائه توسط سرکار خانم مهندس الناز کتابچی، کارشناس مسئول و راهبر سامانه هوش سازمانی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران و سرکار خانم مهندس نغمه رضاخانی، کارشناس پایش سامانه هوش سازمانی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران)

در پایان هریک از شرکت کنندگان با دسترسی ایجاد شده در سامانه بر اساس "سند مصوب سطوح دسترسی" به صورت همزمان و تعاملی کار با سامانه را آموزش دیدند که بسیار مورد استقبال مدیران قرار گرفت.

کلید واژه ها: هوش سازمانی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.